1. Przejdź do głównej treści
  2. Skocz do stopki

Zostaw swój podatek w Kąpinie! Dowiedz się więcej.

GRAFIK REZERWACJI BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W KĄPNIE

Aktualności

Aktualności Gminy Wejherowo
Aktualności Wejherowskiego Centrum Kultury

Misterium Męki Pańskiej Wejherowo 2012

Kolejne plenerowe Misterium Męki Pańskiej odbyło się w Wielki Piątek 6 kwietnia o godzinie 10.00 na wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej. Wystawili je po raz kolejny "Misternicy Kaszubscy" - amatorska grupa teatralna z Wejherowa, przy współpracy z Wejherowskim Centrum Kultury.

Wejherowskie Misterium Męki Pańskiej stanowi połączenie uroczystości religijnej z inscenizacją teatralną i w zamyśle twórców, ma być duchowym, kulturalnym i artystycznym przygotowaniem do świąt Wielkiej Nocy. Opiekę duchową nad realizacją Pasji sprawuje kustosz Kalwarii o. Tyberiusz Nitkiewicz.

Tradycyjnie za Chrystusem podążał tłum wiernych, którzy włączali się w spektakl wielkopostnymi śpiewami i modlitwami.

Również mieszkańcy Kąpina oraz przedstawiciele naszej, lokalnej strony internetowej uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Zdjęcia z tegorocznych uroczystości przygotował Michał Ceszke

Poniżej zdjęcia z tegorocznych uroczystości Drogi Krzyżowej, przy których tym razem wykorzystano dwa utwory z płyty Zbigniewa Preisnera - Moje kolędy na koniec wieku.

Komentarze (0) 21.04.2012. 23:10

Misterium Męki Pańskiej Wejherowo 2011. „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.

Jak co roku Kalwaria Wejherowska zapełniła się ludźmi którzy wraz z Misternikami Kaszubskimi postanowili wspólnie przejść trasę, jaką musiał przejść Jezus idąc z krzyżem przeszło 2000 lat temu. Było kilka minut po godzinie 10, kiedy w skupieniu, przechodząc spokojnie od jednej stacji do drugiej, rozważając to, co działo się na tej pierwszej drodze krzyżowej Jezusa, ten swoisty pochód wyruszył z Piłatowego dziedzińca wejherowskiej kalwarii.

W tym roku Wielkanoc katolicka i obrządku wschodniego wypadają w tym samym dniu. Z tego powodu również w naszej relacji, z tegorocznego Misterium Drogi Krzyżowej postanowiliśmy nawiązać do Kościoła Prawosławnego. W przygotowanej relacji wykorzystaliśmy ikony wykonane przez Pana Tadeusza Zielińskiego oraz hymn pokutny - Otwórz Mi Drzwi Pokuty pochodzący z płyty - Rosyjskie Pieśni Cerkiewne Wielkiego Postu I Wielkanocy, w wykonaniu Minsk Saint Peter & Paul Cathedral Choir.

Chcieliśmy również podziękować Wejherowskiemu Centrum Kultury za zaproszenie www.kapino.pl na tą uroczystość. Autorem tegorocznych zdjęć jest mieszkaniec Kąpina – Michał Ceszke, a całość zmontował Piotr Nowak.

Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

W celu przeglądania zasobów wideo wymagana jest włączona obsługa JS

Komentarze (0) 25.04.2011. 08:57

Wejherowskie Misterium Męki Pańskiej 2010

Dzięki akredytacji dziennikarskiej uzyskanej przez www.kapino.pl, przedstawiciel naszego serwisu, Pan Piotr Nowak, po raz kolejny zadbał o to, aby udokumentować to wzniosłe wydarzenie.

Także dzięki uprzejmości Pana Stanisława Sojki oraz wytwórni płytowej EMI Music Polska, mogliśmy w prezentowanym materiale wykorzystać fragmenty utworów pochodzących z płyty "Polskie Pieśni Wielkopostne" za co serdecznie dziękujemy!

W celu przeglądania zasobów wideo wymagana jest włączona obsługa JS

Komentarze (2) 02.04.2010. 19:06

Świąteczne iluminacje Kąpiniaków 2009

Autor: Piotr Nowak

W materiale wykorzystano utwór Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”.

90 Rocznica Niepodległości - Kąpino 11 listopada 2008

Relacja z ubiegłorocznych obchodów Dnia Niepodległości, które odbyły się w naszej miejscowości w dniu 11 listopada 2008 roku. Autorem relacji jest Piotr Nowak.

W celu przeglądania zasobów wideo wymagana jest włączona obsługa JS

Komentarze (2) 10.11.2009. 17:05

<< Pierwszy < Poprzedni [1 z 2] Następny > Ostatni >>

Stowarzyszenie na rzecz Kąpina

Z inicjatywy ludzi zainteresowanych szeroko pojętym dobrem społeczności wiejskiej Kąpina, zostało powołane Stowarzyszenie rozwoju wsi Kąpino "Eco-Kąpino", które postawiło sobie jasne cele, kładąc przy tym szczególny nacisk na poprawę warunków życia mieszkańców wsi.

Więcej informacji na stronach portalu Stowarzyszenia.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. ×